BIZTONSÁGI AUDIT

A biztonsági audit egy olyan eszköz, melynek alkalmazása lehetőséget biztosít egy adott piaci szereplő számára, hogy biztonsági helyzetéről, körülményeiről pontos képet kapjon függetlenül attól, hogy rendelkezik-e bármilyen vagyonvédelmi rendszerrel, vagy sem. A biztonsági audit egy tényfeltáró-elemző vizsgálat melyet a Profinfo Team ZRt. sokoldalúan képzett szakemberek bevonásával kínál jelenlegi és leendő partnereinek.

Társaságunk minden új szerződés teljesítésének megkezdése előtt biztonsági auditot hajt végre, mely reális és objektív képet alkot a megbízó számára vagyonvédelmének pillanatnyi helyzetéről, rámutatva, hogy a vállalat biztonsági politikája a feltárt kockázatokkal arányos igényeket és elvárásokat támaszt-e a biztonsági rendszerével szemben. Biztonsági auditot azonban nem csak új szerződés teljesítésének megkezdésekor alkalmaz társaságunk, hanem meghatározott időszakonként végrehajtjuk minden partnerünk vagyonvédelmi rendszerének aktualizálása érdekében.

Partnereink elvárják, hogy a biztonsági auditok ne csak kérdéseket vessenek fel rámutatva hiányosságokra, problémákra, új biztonsági szempontokra, körülményekben történt változásokra, hanem megoldást is kínáljanak, mégpedig olyan optimális rendszert kialakítva, mely az arányosságokra épül. Ezek az arányosságok a következők:

  1. A biztonsági megoldás valós fenyegetések és reális sebezhetőségek értékelésével kerüljön kidolgozásra,

  2. A sebezhetőségekhez rendeljen a megbízó bevonásával és segítségével "értéket" az objektív mérhetőség érdekében,

  3. A külső és belső fenyegetéseket arányosítsa,

  4. Építsen fel egy kockázatmenedzsmentet, ahol az egyes kockázat kezelési formákat megfelelő súllyal vegye figyelembe:
    - Kockázat kerülés
    - Kockázat csökkentés
    - Kockázat áthárítás
    - Kockázat megosztás
    - Kockázat vállalás.

  5. Dolgozzon ki olyan biztonsági rendszert, ahol a hatékonyság az alábbi tényezők értékelésével történik:
    - Biztonsági hatékonyság,
    - Üzemelési hatékonyság,
    - Szervezeti hatékonyság,
    - Költség hatékonyság.

A következő ábra azt szemlélteti, hogy a biztonsági audit milyen helyzetet tár fel a megbízó számára, illetve milyen irányban célszerű változtatásokat eszközölni és annak milyen hatása lehet, mindezt hatékonyság aspektusából megközelítve.

"A" és "B" biztonsági rendszerek reprezentálhatják a megbízó helyzetét, bemutatva hogy milyen hatékony, mennyire használható ugyanakkor milyen költséges amit éppen alkalmaz, és azon milyen irányban elmozdulva milyen hatás érhető el.

A biztonsági audit alkalmas a folyamatos alkalmazkodás előkészítéséhez és megteremtéséhez. Lehetővé teszi, hogy a már igénybevett biztonsági szolgáltatásokat - objektumvédelem, személyvédelem, biztonságtechnikai védelem, kombinált szolgáltatások - akár az alkalmazó növekedéséhez, fejlődéséhez, akár környezetének változásaihoz igazítsuk és gazdálkodásának, vagyonának biztonságát magasabb szinten garantálhassuk.

A biztonsági audit tényfeltáró és elemző képessége segít a piaci szereplőknek eligazodni egy olyan specifikus területen, ahol nincs megfelelően képzett saját szakember a vállalat alkalmazásában. Abban az esetben, ha a megbízó rendelkezik megfelelő szakértőkkel, a biztonsági audit kontroll funkciót tölthet be, hozzájárulva nem csak a fizikai biztonság fenntartásához, hanem komplex módon a teljes gazdálkodási biztonság kialakításához.



Jelszó: